Spelplan

SPELPLAN

2023


JANUARI

4/1 Västerås Arosdansen 13.30 - 17.00

9/1 Tibro, Folkets Park 18.00 - 21.30

21/1 Skoga Bygdegården 20.00 - 24.00

31/1 Örebro Brunnsparken 13.30 - 17.00


FEBRUARI
22/2 Grums Gruvan (PRO-Dans) 18.00 - 21.30


MARS

4-21/3 Semester

22/3  Arboga Folkets Park 13.30 - 17.00


APRIL

11/4 Viking Line  -  MS Cinderella

23/4 Storfors, Kulturhuset 17.00 - 20.30


MAJ

1/5 Tibro Folkets Park 18.00 - 21.30

6/5 Soliden Koppom 20.00 - 24.00

16/5 Örebro Brunnsparken 13.30 - 17.00


JUNII

7/6 Kolbäck Folkets Park (PRO-Dans) 13.30 - 17.00
18/6 Molkom Upperudslogen (PRO-Dans) 18.00 - 21.30)

29/6 Knivsta Ängby Park (PRO-Dans) 13.00-17.00


JULI

3/7 Degerfors Folkets Park 18.00 - 21.30
19/7 Malungs Dansbandsvecka (Bana 1 med Pia Pihlgrens) 20.00 - 01.00



SEPTEMBER

3/9 Molkom Upperudslogen (PRO-Dans) 18.00 - 21.30

2022


FEBRUARI

24/2 Granbacken Löberöd 18.30 - 22.30


MARS

9/3 Arboga Folkets Park 13.30 - 17.00


APRIL

6/4 Gruvan Grums (PRO-Dans) 18.00 - 21.30

23/4 Arena Rotebro 18.00 - 22.00

25/4 Viking Line Cinderella (med Micke Ahlgrens)


MAJ

1/5 Törringelund 17.00 - 21.00

7/5 Soliden Koppom 20.00 - 24.00

10/5 Brunnsparken Örebro 13.30 - 17.00


JUNI

5/6 Molkom Upperudslogen (PRO-Dans) 18.00 - 21.30


JULI

6/7 Degerfors Folkets Park 18.00 - 21.30

20/7 Malung Dansbandsveckan (Bana 1 nonstop med Kandis) 20.00 - 01.00
21/7 Knivsta, Ängby park (PRO-Dans) 13.00 - 17.00

26/7 Privat spelning


AUGUSTI
24/8 Kolbäck Folkets Park (PRO-Dans) 13.30 - 17.00

30/8 Örebro Brunnsparken 13.30 - 17.00


SEPTEMBER
4/9 Molkom Upperudslogen (PRO-Dans) 18.00 - 21.30

5/9 Tibro Tibroparken 18.00 - 21.30
6/9 Tibro Tibroparken 14.00 (SPF Tibro)

21/9 Arboga Folkets Park 13.30 - 17.00

22/9 Uppsala. Fyrispark 13.00 - 17.00


OKTOBER

6/10 Deje Folkets Hus (PRO-Dans) 17.00 - 20.00
14/10 Grorud Samfunnshus Norge 20.00 - 24.00
15/10 Ödeshög Folkets Park 20.00 - 24.00

28/10 Stockholm Alviks Kulturhus 19.00 - 22.30

30/10 Hurrrljunga Folkets Park


NOVEMBER

6/11 Viking Line - MS Cinderella
7/11  Viking Line - MS Cinderella

9/11 Bergeforsen Folkets Park 19.00 - 22.30
12/11 Skoga Bygdegården 20.00 - 24.00

20/11 Storfors Kulturhus 17.00 - 20.30

23/11 Västerås Arosdansen 13.30 - 17.00


DECEMBER

13/12 Örebro Brunnsparken 13.30 - 17.00

24/12 God Jul

31/12 Gott Nytt År

© Matz Rogers orkester 2022 - Kontakt: info@matzrogers.se - Design: Markuz.se  - Allt material på denna webbsida är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.